RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL
Solina latem

Lato nad Jeziorem Solińskim

Lato nad Jeziorem Solińskim kojarzy się często z gwarem i straganami przypominającymi zakopiańskie Krupówki. Nic w tym dziwnego, to największe jezioro na Podkarpaciu i główne miejsce wypoczynkowe nad wodą, nie tylko dla mieszkańców województwa, także dla turystów wypoczywających w Bieszczadach. Wystarczy jednak wstać wcześnie, żeby podelektować się ciszą i pięknem poranka - z dala od dziennego kiczu - chińskich pamiątek i słomianych parasoli rodem z Hawaii.

Natura w zamian daje niezwykły spektakl mgły, parującej wody i światła, nieśmiało przedzierającego się przez lasy na wzgórzach otaczających jezioro. Zacznijmy jednak od początku  - od podziwiania Soliny godzinę przed wschodem słońca - kiedy najmocniejszym akcentem są światła zapory:

W oczekiwaniu na pierwsze światło możemy podziwiać kolory nieba i mgły powoli poruszającej się nad taflą jeziora.

Kiedy słońce ukazuje się nad wzgórzami, stajemy sie częścią porannego przedstawienia, w którym główne rolę stanowi przyroda a widownię wędkarze, fotografowie i zagubieni turyści.

Położenie

Główne miejsca wypoczynkowe w okolicy to Solina, Myczkowce i Polańczyk. Jadąc z Rzeszowa, nad wschodnią część jezioro warto wybrać drogę przez Uherce Mineralne, natomiast na zachodnią, drogę przez Hoczew.

 

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska