RESFOTO.PLRESFOTO.PL RESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PLRESFOTO.PL

Bieszczady inaczej

Bieszczady to nie tylko góry,  Bieszczadzki Park Narodowy z najwyższymi szczytami, wytyczonymi i bardzo dobrze oznaczonymi szlakami, popularnymi wśród turystów. Piękno przyrody podkreślające wyjątkowość tej części województwa podkarpackiego można podziwiać także w mniej uczęszczanych rejonach Bieszczad.

Bieszczady inaczej

Niższe partie gór np. w pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego na pozór nie są tak efektowne jak okolice Ustrzyk Górnych czy Wetliny. Mają one jednak także dużo do zaoferowania dla miłośników ciszy, spokoju i malowniczych krajobrazów łagodnych wzniesień, lasów i łąk. Dodatkowym atutem jest możliwość w miarę swobodnego spacerowania "na przełaj" co nie jest dozwolone na terenach objętych ścisłą ochroną Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Mgliste Bieszczady

Myśląc Bieszczady jako jedno z pierwszych skojarzeń nasuwa mi mgła tworząca niepowtarzalną atmosferę i dodająca nieco tajemniczości przyrodzie. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest ona częstym zjawiskiem o wschodzie słońca czy poranku. Warto wstać przed wschodem słońca choćby dla sprawdzenia czy rozpoznajemy krajobrazy widziane za dnia z tymi otulonymi nie raz gęstą mgłą. Do tego cisza, spokój i odgłosy zwierząt.

Kreacja: Magda Chudzik | Wdrożenie: Monika Płuska